Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

Peregrynacja Symboli ŚDM - Koźminek

Zakończenie peregrynacji Symboli ŚDM - Koźminek

Ostatnim miejscem spotkania z Krzyżem i Ikoną Matki Bożej był Koźminek. Tam właśnie zgromadziło się wielu wiernych, by oddać cześć Bogu.

Mszy Świętej na zakończenie przewodniczył Proboszcz Parafii Ks. Prałat Maciej Jóźwiak. Homilię wygłosił Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Ks. Witold Kałmucki.

Nawiązując do Ewangelii, mówił o zdumiewających i pięknych dwóch prośbach uczniów, którzy pragnęli spotkać Ojca i poznać drogę do życia wiecznego. Ks. Witold mówił, że Krzyż wędrując po różnych miejscach naszej Diecezji poruszał ludzkie serca i wskazywał na Jezusa jedynego Zbawiciela. Kończąc Ks. Witold zwrócił się do młodych z całej Diecezji prosząc, by angażowali się w wolontariat i pomogli w przygotowaniu ŚDM w Polsce.

Po błogosławieństwie Ks. Prałat Maciej Jóźwiak dziękując wszystkim za pomoc i obecność, i dokonał aktu zawierzenia wszystkich wiernych.

Po tym akcie młodzi ludzie z naszej Diecezji wynieśli z kościoła Krzyż i Ikonę przekazując przybyłym na tą uroczystość przedstawicielom z Diecezji Włocławskiej. Dziękujmy Bogu za ten niezwykły czas nawiedzenia.

 

{youtube}SsVblyTQL40{/youtube}