Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

Biskup Senior Stanisław na Pasterce w Koźminku

Biskup Senior Stanisław na Pasterce w Koźminku

Niech serce każdego człowieka stanie się żłóbkiem, w którym spocznie Bóg – mówił Biskup Senior Stanisław Napierała, który przewodniczył Pasterce w Parafii św. Jana Ewangelisty w Koźminku.

Przed rozpoczęciem Eucharystii w procesji ks. biskup zaniósł figurkę Dzieciątka do żłóbka. W homilii celebrans podkreślał, że Boże Narodzenie woła, że jest Bóg. - Głos Bożego Narodzenia rozlega się w różny sposób i dociera do wszystkich, również do tych, którzy uważają, że Boga nie ma, że Boga trzeba wyrzucić z przestrzeni naszego życia, a nieraz jest tak, że nie ma miejsca dla Boga w naszym życiu, więc Boże Narodzenie w tej sytuacji woła: jest Bóg, nie bójcie się, nie lękajcie się Boga – mówił pierwszy biskup kaliski. Wskazał, że Boże Narodzenie niesie radość. - 2013 lat temu niebo otworzyło się i obwieściło ludziom radość wielką, że narodził się Pan Zbawiciel. Bóg chce dla nas radości. Bóg nie chce, żebyśmy byli smutni. Tam, gdzie jest Bóg tam jest radość, nawet, gdy są wielkie trudności. Radość jest imieniem Boga. Jesteśmy powołani przez Boga do radości, aby uczestniczyć w życiu, w którym On żyje – powiedział ks. biskup Stanisław Napierała. Zaznaczył, że Boże Narodzenie to czas pojednania z Bogiem i ludźmi. - 2013 lat temu niebo obwieściło ludziom pokój. Bóg chce, aby w każdym z nas był Jego pokój. Pokój wymaga od nas, abyśmy pojednali się z Bogiem. Pokój płynie też z pojednania z innymi – stwierdził pierwszy pasterz diecezji kaliskiej. Ubolewał, że w Polsce ludzie nadal są skłóceni. - W naszej ojczyźnie mogłoby być w roku 2013 wspaniale. Już tyle lat po II wojnie światowej nie mieliśmy na tych ziemiach konfliktu wojennego. Mamy pokój, ale jesteśmy skonfliktowani. Po co tyle sporów, tyle zazdrości, mogłoby być inaczej, moglibyśmy pięknie różnić się, ale współdziałać razem dla budowania wspólnego dobra. Ile sił marnotrawi się w naszej ojczyźnie z braku dobrej woli, a to tak niewiele kosztuje – powiedział ks. biskup senior. Życzył wiernym radości i pokoju. - Przyjmijcie życzenia, aby w każdym stało się Boże Narodzenie. Niech serce każdego człowieka stanie się żłóbkiem, w którym spocznie Bóg – mówił ks. biskup. Przed błogosławieństwem życzenia świąteczne parafianom złożył proboszcz parafii św. Jana Ewangelisty w Koźminku. - Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań w rodzinie. Życzę wszystkim, żeby te spotkania były jak najbardziej owocne, abyśmy mieli prawdziwą radość, która płynie od Pana Jezusa, abyśmy mieli dla siebie wzajemną miłość i tą miłością dzielili się z naszymi bliskimi, a także z tymi, którzy tej miłości bardzo potrzebują – życzył ks. prałat Maciej Jóźwiak. Proboszcz, który przez wiele lat był kapelanem ks. biskupa Stanisława Napierały życzył z okazji 77. urodzin, obchodzonych 23 grudnia, Bożego błogosławieństwa, zdrowia i radości. - Niech Pan Jezus, który bardzo ukochał Księdza Biskupa błogosławi, dodaje siły, a Ksiądz Biskup niech ma radość z tego, że jest kapłanem, że jest biskupem, że tak pięknie służy ludziom i Jemu - temu, który wybrał Księdza Biskupa do swojej służby – mówił ks. Jóźwiak. Uroczystość uświetniły: Gminna Orkiestra Dęta z Koźminka i chór parafialny.