Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu – 03 grudnia 2017   

  

                                                         Ogłoszenia duszpasterskie

 

Rozpoczynamy  dzisiaj kolejny w naszym życiu okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za trzy tygodnie uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego przyjścia w chwale.

 Od jutra codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, (w sobotę o godz. 8.00) Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – Roraty. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i wszystkich parafian. Prosimy na Roraty przynosić lampiony. Dzieci otrzymają planszę roratnią pt. „Strażnik Skarbów”. 

W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. W Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia. 

W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o 1000 i 1700. Od godz. 1200 do 1300– Godzina łaski dla świata. Zapraszamy do sanktuarium w Złotnikach. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę  modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy go materialnie. W związku z tym po Mszach św. będzie zbiórka do puszek. 

Jak każdego roku, Caritas naszej parafii organizuje paczki świąteczne dla biednych dzieci. Na środku kościoła będzie wystawiony kosz, do którego możemy wkładać słodycze, niepsujące się produkty żywnościowe, czy nowe zabawki. Dary możemy składać w godzinach Mszy św. Chciejmy podzielić się miłością z innymi. 

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 15 – 17 grudnia br. 

W zakrystii można nabyć świecę wigilijną Caritas, której sprzedaż przyczynia się do wsparcia ubogich i potrzebujących. Cena świecy 6 zł.

Można nabyć kalendarz na 2018 rok, który jest cegiełką pomocy Domom Dziecka w Kazachstanie. Cena kalendarza 5 zł. 

Jest nowy numer „Opiekuna” oraz „Gościa Niedzielnego”.