Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017   

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

W dzisiejszą niedzielę  modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy go materialnie. W związku z tym po Mszach św. będzie zbiórka do puszek. 

Przypominamy, że codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, (w sobotę o godz. 8.00) Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – Roraty. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i wszystkich parafian. Przewodnikiem tegorocznych rorat jest św. Józef. 

W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Daniel Wawrzyniak, proboszcz parafii Nowa Wieś Książęca. Taca z piątku i soboty przeznaczona będzie dla Księdza Rekolekcjonisty. Uczyńmy wszystko, by jak najlepiej wykorzystać czas łaski, jakim będą rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji został wyłożony z tyłu kościoła (kaplicy). Jak również jest w gablocie parafialnej. 

W środę, 13 listopada, oddajemy hołd MB Fatimskiej – zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową po Mszy św. podczas Nowenny do św. Józefa.  

Jak każdego roku, Caritas naszej parafii organizuje paczki świąteczne dla biednych dzieci. Na środku kościoła będzie wystawiony kosz, do którego możemy wkładać słodycze, niepsujące się produkty żywnościowe, czy nowe zabawki. Dary możemy składać w godzinach Mszy św. 

W piątek organizowany jest wyjazd na Stand Up. do Kępna. Zapraszamy
 młodzież oraz  studentów. Cena 10 zł. zbiórka na parkingu przy Kościele
 o godz. 1750.
 

W zakrystii można nabyć świecę wigilijną Caritas, której sprzedaż przyczynia się do wsparcia ubogich i potrzebujących. Cena świecy 6 zł. 

Można nabyć kalendarz na 2018 rok, który jest cegiełką pomocy Domom Dziecka w Kazachstanie. Cena kalendarza 5 zł.

Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Opiekuna”. 

W tym tygodniu spowiedź w naszym dekanacie: poniedziałek – Kosmów, wtorek – Chlewo, czwartek – Goszczanów. 

Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Bogusława Łączkiewicza z Osuchowa, l. 57. Dobry Jezu…