Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa – 25 marca 2018  

Ogłoszenia duszpasterskie

 

W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii Biskup Ordynariusz przeprowadzi wizytację pasterską oraz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Na Mszy św. o godz. 900 w Złotnikach wygłosi słowo Boże, podobnie w Rogalu o godz. 930, o godz. 1200 spotka się z Radą Parafialną na plebanii, a o godz. 1230 udzieli sakramentu bierzmowania. O godz. 1500 wizyta u osoby chorej.

 

       ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

 

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.17.00.W tym dniu wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. Pan Jezus zostanie przeniesiony  do Ołtarza Adoracji (Ciemnicy). Zachęcamy do licznego udziału. Prosimy, aby na tej Mszy św. obowiązkowo uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne i dzieci rocznicowe wraz ze swoimi rodzicami.

 WIELKI PIĄTEK – adoracja Pana Jezusa przez cały dzień od godz. 8.00.

W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy świętej. O godz. 1500 zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1700, a po zakończeniu Liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 2200. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas liturgii są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego i innych miejsc świętych w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA– adoracja Pana Jezusa w grobie w godz. 8.00 – 20.00.

 Święcenie pokarmów w kościele w Koźminku co godzinę– 12, 13, 14, 15.

Święcenie pokarmów na wioskach– porządek jak w latach ubiegłych. Kierowcy ze Złotnik i Emilianowa przyjeżdżają po kapłanów o godz. 9.00, następnie jedna wioska przekazuje kapłana kolejnej:

I część parafii:                                                                  II część parafii:

Emilianów do Osuchowa – 9.15                              Złotniki do Raszaw – 9.15

Osuchów do Józefiny – 9.30                                    Raszawy do Karolewa – 9.30

Józefina do Bogdanowa – 9.45                                Karolew do Chodybek – 9.45

Bogdanów do Rogala – 10.00                                 Chodybki do Trzebień – 10.00                

Porządek adoracji przy Grobie Pańskim przez Ochotnicze Straże Pożarne:           

Wielki Piątek                  20 – 22 Koźminek

Wielka Sobota               8 – 10 Nakwasin                 16 – 17 Karolew

                                       10 – 12 Osuchów                17 – 18 Józefina

                                       12 – 14 Bogdanów              18 – 19 Trzebienie

                                       14 – 16 Chodybki                19 – 20 Koźminek  

       

  

WIGILIA PASCHALNA POŁĄCZONA Z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ O   GODZ. 20.00.    

Po jej zakończeniu odbędzie się procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem i ze świecami wokół Rynku. Serdecznie prosimy o udekorowanie domów i instytucji na Placu Wolności flagami. Na liturgię tę przynosimy świece. Zapraszamy Poczty Sztandarowe i wszystkie jednostki OSP naszej Parafii, Orkiestrę Gminną, asystę, chór żeński, Młodzieżowy Zespół Muzyczny, ministrantów, lektorów.

W Wielkanoc Msze św. w Koźminku – 11.00, 12.15, 17.00

Trzebienie i Rogal – 9.00

Nie ma Mszy św. o godz. 8.00 w Koźminku i w Złotnikach 

W środę w dziewięciu kościołach w Kaliszu w godz. 19.00 – 24.00 odbędzie się Noc Konfesjonałów. Można skorzystać z sakramentu spowiedzi.

Z racji bierzmowania w dzisiejszą niedzielę dzieci pierwszokomunijne przychodzą do kościoła na godz. 1100. Na tej Mszy odbędzie się procesja z palmami.

W dzisiejszą niedzielę młodzież naszej parafii będzie rozprowadzała kartki
świąteczne i palmy. Ofiary z tej akcji zasilą fundusz młodzieżowy.
Za zrozumienie i ofiarność już dziś składamy serdeczne: Bóg Zapłać

 W środę 28 marca od  godz. 900  odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.

W poniedziałek 2 kwietnia ( II Dzień Świąt) młodzież naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich parafian na przedstawienie pt. „Zraniony Pasterz” Daniela Ande (Aż). Zapraszamy wszystkich parafian na salę gimnastyczną przy gimnazjum w Koźminku na godz. 18. 

Jest nowy świąteczny numer „Opiekuna” i „Gościa Niedzielnego”.

Bożemu miłosierdziu poleca się śp. Zbigniew Mąkosza z Nowego Nakwasina, l. 60, Śp. Krystyna Kałużna z Tymianku, l. 84 oraz śp. Sabina Durman z Koźminka, l. 87. Pogrzeb śp. Sabiny we wtorek o godz. 12.00 w Złotnikach. Dobry Jezu…

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Kilińskiego – 142zł.