Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

XXVIII Niedziela Zwykła

XXVIII Niedziela Zwykła – 14 października 2018

Ogłoszenia duszpasterski

 

Dzisiejsza niedziela w całej Polsce obchodzona jest jako XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Tradycyjnie po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, pochodzących z ubogich rodzin naszej diecezji. 

Dzisiaj przypada Dzień Nauczyciela. Wszystkim pracownikom oświaty życzymy Bożego Błogosławieństwa.

We wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Jana Pawła II, natomiast w czwartek 18 października w święto Św. Łukasza, Ewangelisty, przypada patronalny dzień służby zdrowia. Z tej okazji lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom służby zdrowia życzymy wielu łask Bożych.

Nabożeństwa różańcowe w niedziele i dni powszednie o godz. 16.30. W Złotnikach różaniec o godz. 18.00.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii, kaplicach i kancelarii można zamawiać wypominki roczne odczytywane przed Mszami św. i jednorazowe, które będą wyczytane podczas różańca, który będzie odmawiany za zmarłych w czasie oktawy od 2 do 8 listopada. Bardzo serdecznie prosimy też o porządkowanie grobów swoich bliskich. 

Za tydzień  rozpoczynamy Tydzień Misyjny, którego hasłem będą słowa „Pełni Ducha i posłani”, otoczmy to dzieło i misjonarzy naszą modlitwą, szczególnie w tygodniu misyjnym.

Można nabyć Kalendarz na 2019 rok. Cena 5 zł.

Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”