Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu – 02 grudnia 2018

Ogłoszenia duszpasterski

W ubiegłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadził zbiórkę do puszek, jako przygotowanie paczek świątecznych dla biednych rodzin i dzieci naszej parafii. Zbiórka wyniosła 1850 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

Rozpoczynamy  dzisiaj kolejny w naszym życiu okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za trzy tygodnie uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego przyjścia w chwale.

Od jutra codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, (w sobotę o godz. 8.00) Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – Roraty. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i wszystkich parafian. Prosimy na Roraty przynosić lampiony.

W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca, w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, comiesięczna modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Będzie także autokar z naszej parafii, wyjazd o godz. 1600, zbiórka na parkingu przy kościele.

W tym tygodniu przypada także I Piątek miesiąca:

  • Msze św. o godz. 700i 1700
  • Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu – można zapisywać się na listę
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500
  • Spowiedź od godz. 1530
  • Krąg biblijny o godz. 1930

Trwamy w nowennie przed uroczystością MB Niepokalanie Poczętej. Codziennie spotykamy się na modlitwie w Złotnikach o godz. 16.00. Zapraszamy!

W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o 800, 1000 i 1700. Od godz. 1200 do 1300– Godzina łaski dla świata. Zapraszamy do sanktuarium w Złotnikach. W tym dniu przypada odpust w Strzałkowie.

W przyszłą niedzielę  modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy go materialnie. W związku z tym po Mszach św. będzie zbiórka do puszek. 

Jak każdego roku, Caritas naszej parafii organizuje paczki świąteczne dla biednych dzieci. Na środku kościoła będzie wystawiony kosz, do którego możemy wkładać słodycze, niepsujące się produkty żywnościowe, czy nowe zabawki. Dary możemy składać w godzinach Mszy św. Chciejmy podzielić się miłością z innymi. 

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 14 – 16 grudnia br.

W tym tygodniu spowiedź w naszym dekanacie: wtorek – Lisków.  

W zakrystii można nabyć świecę wigilijną Caritas, której sprzedaż przyczynia się do wsparcia ubogich i potrzebujących. Cena świecy 6 zł.

Jest nowy numer „Opiekuna” oraz  „Gościa Niedzielnego” .

Bożemu miłosierdziu poleca się zmarła śp. Jolanta Matczak z Chodybek, l. 58. Dobry Jezu…