Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu – 09 grudnia 2018

Ogłoszenia duszpasterski

W dzisiejszą niedzielę  modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy go materialnie. W związku z tym po Mszach św. będzie zbiórka do puszek. 

Przypominamy, że codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, (w sobotę o godz. 8.00) Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – Roraty. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i wszystkich parafian. 

W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Piotr Machała, wikariusz parafii św. Józefa w Kaliszu, były wikariusz naszej parafii. Ks. Piotr przywiezie na rekolekcje obraz św. Józefa Kaliskiego, który będzie towarzyszył naszym rekolekcjom. Uczyńmy wszystko, by jak najlepiej wykorzystać czas łaski, jakim będą rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji został wyłożony z tyłu kościoła (kaplicy), również jest w gablocie parafialnej. Taca z piątku i soboty przeznaczona będzie dla Księdza Rekolekcjonisty.

W czwartek, 13 grudnia, oddajemy hołd MB Fatimskiej – zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 16.30.

Jak każdego roku, Caritas naszej parafii organizuje paczki świąteczne dla biednych dzieci. Na środku kościoła będzie wystawiony kosz, do którego możemy wkładać słodycze, niepsujące się produkty żywnościowe, czy nowe zabawki. Dary możemy składać w godzinach Mszy św. 

W tym tygodniu spowiedź adwentowa w naszym dekanacie: poniedziałek – Chlewo, wtorek – Dębe, czwartek – Strzałków.  

W zakrystii można nabyć świecę wigilijną Caritas, której sprzedaż przyczynia się do wsparcia ubogich i potrzebujących. Cena świecy 6 zł.

Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Bożemu miłosierdziu polecają się zmarli: śp. Maria Grzelińska z Raszaw, l. 58 i śp. Mieczysław Łuczak z Trzebień, l. 86. Pogrzeb śp. Mieczysława we wtorek w Złotnikach o godz. 12.00. Dobry Jezu…