Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś Niedziela Palmowa – procesja z palmami na Mszy św. o godz. 12.15. Dziękujemy za przyozdobienie pięknymi palmami kościoła parafialnego i kościoła w Złotnikach Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Karolewa z panią przewodniczącą Barbarą Ignasiak. Bóg zapłać!

 

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

  1. WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.17.00W tym dniu wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. Pan Jezus zostanie przeniesiony  do Ołtarza Adoracji (Ciemnicy). Zachęcamy do licznego udziału. Prosimy, aby na tej Mszy św. obowiązkowo uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne i dzieci rocznicowe wraz ze swoimi rodzicami.
  2. WIELKI PIĄTEK – adoracja Pana Jezusa przez cały dzień od godz. 8.00.

         W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy świętej. O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. 
        Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1700, a po zakończeniu Liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 2200W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas            liturgii są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego i innych miejsc świętych w Jerozolimie.

  1. WIELKA SOBOTA– adoracja Pana Jezusa w grobie w godz. 8.00 – 21.00.

        Święcenie pokarmów w kościele w Koźminku co godzinę– 12, 13, 14, 15.

        Święcenie pokarmów na wioskach– porządek jak w latach ubiegłych. Kierowcy ze Złotnik i Emilianowa przyjeżdżają po kapłanów o godz. 9.00,              następnie jedna wioska przekazuje kapłana kolejnej:

        I część parafii:                                                                  II część parafii:

        Emilianów do Osuchowa – 9.15                              Złotniki do Raszaw – 9.15

        Osuchów do Józefiny – 9.30                                    Raszawy do Karolewa – 9.30

       Józefina do Bogdanowa – 9.45                                Karolew do Chodybek – 9.45

       Bogdanów do Rogala – 10.00                                 Chodybki do Trzebień – 10.00

       Porządek adoracji przy Grobie Pańskim przez Ochotnicze Straże Pożarne:           

       Wielki Piątek                20 – 22 Koźminek

       Wielka Sobota               8 – 10 Trzebienie              16 – 18 Bogdanów              

                                           10 – 12 Józefina                 18 – 19 Osuchów                

                                           12 – 14 Karolew                  19 – 20 Nakwasin   

                                          14 – 16 Chodybki                20 – 21 Koźminek  

  1. WIGILIA PASCHALNA POŁĄCZONA Z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ O   GODZ. 21.00

           Przewodniczy Ksiądz Biskup Stanisław Napierała.

         Po jej zakończeniu odbędzie się procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem i ze świecami wokół Rynku. Serdecznie prosimy o       udekorowanie domów i instytucji na Placu Wolności flagami. Na liturgię tę przynosimy świece. Zapraszamy Poczty Sztandarowe i wszystkie           jednostki OSP naszej Parafii, Orkiestrę Gminną, asystę, chór żeński, Młodzieżowy Zespół Muzyczny, ministrantów, lektorów.

         W Wielkanoc Msze św. w Koźminku – 11.00, 12.15, 17.00

        Trzebienie i Rogal – 9.00

         Nie ma Mszy św. o godz. 8.00 w Koźminku i w Złotnikach 

  1. W środę w dziewięciu kościołach w Kaliszu w godz. 19.00 – 24.00 odbędzie się Noc Konfesjonałów. Można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
  2. We wtorek 16 kwietnia od  godz. 900 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.
  3. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
  4. W zakrystii można nabyć świąteczną świecę. Cena świecy 6 zł.