Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

XXII Niedziela Zwykła

XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj będziemy przeżywać dożynki parafialne. Msza św. w sanktuarium w Złotnikach o 1400. Zapraszamy na uroczystości dożynkowe, by podziękować Panu Bogu za zebrane plony, podziękować za deszcz i modlić się o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników, o Bożą opiekę i pomyślność dla gospodarstw i rodzin naszej parafii. Prosimy, aby każde sołectwo przyniosło na dożynki chleb, zapraszamy Orkiestrę gminną oraz zespól Koźminiacy. 
 1. We wtorek 1 września będziemy przeżywać tragiczną 81 rocznicęwybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.
 1. Także we wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00 na którą serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, młodzież i dzieci – będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki. Dzieci klas I – szych przynoszą tornistry, które zostaną poświęcone.
 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca w Bazylice św. Józefa w Kaliszu comiesięczna modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia. 
 1. Także w tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca:
 • Msze św. o godz. 7.00 i 17.00
 • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu
 • Spowiedź w Rogalu i Trzebieniach w Czwartek o godz. 15.00
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00
 • Spowiedź w Koźminku od godz. 15.30 
 1. W sobotę 5 września w sanktuarium w Złotnikach o godz. 1300 będzie miała miejsce Msza żałobna o pokój duszy dla śp. Kazimierza Kubisiaka, wieloletniego organisty naszej parafii, ze względu na okoliczności nie mogliśmy wspólnie być na pogrzebie Pana Kazimierza, dlatego chcemy w tym dniu wspólnie dziękować za Jego posługę i prosić o życie wieczne dla Jego duszy.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 różaniec, a Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 7.40.
 1. Także w sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
 1. Za 2 tygodnie, 13 września, będziemy obchodzić odpust ku czci Imienia Marii w Złotnikach. 
 1. Od 4 września o godz. 1800 w Sanktuarium w Złotnikach rozpoczniemy nowennę przygotowującą nas do jak najlepszego przeżycia uroczystości odpustowych. 
 1. W przyszłą niedziele ze względu na wyścig kolarski Msza św. w Rogalu o godz. 800.
 1. Jest nowy numer „Opiekuna” i „Gościa Niedzielnego”. 
 1. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłą śp. Annę Jancz z Nowego Nakwasina, l. 90. Pogrzeb śp. Anny w poniedziałek o godz. 1200. Dobry Jezu…