Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

IV Niedziela Wielkanocna

IV Niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o powołania, który otwiera tydzień modlitw o powołania. 
  1. W sobotę rozpoczyna się maj – miesiąc, w którym wyśpiewujemy chwałę Maryi. Nabożeństwa majowe w Koźminku o godz. 16.30. W Sanktuarium w Złotnikach o godz. 18.00.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 różaniec, a Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 7.40. 
  1. Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie 29 kwietnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za przyczyną św. Józefa Kaliskiego.

        Głównym punktem obchodów będzie Msza św. w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza                Suchodolskiego z Siedlec w dniu 29 kwietnia br. o godz. 1200. Szczegółowy program wydarzeń, które odbędą się w dniach 24-29 kwietnia,              związanych z Dniem Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego wywieszony jest w gablocie parafialnej.                                                                              Z racji trwającej pandemii zachęcamy do szczególnej duchowej łączności w tym dniu z kaliskim sanktuarium i włączenie się w modlitwę za            pośrednictwem transmisji diecezjalnej telewizji internetowej „Dom Józefa”

  1. Jest nowy numer „Opiekuna”, „Gościa Niedzielnego” i naszego Pisma parafialnego „Umiłowany”.
  1. Bożemu miłosierdziu poleca się zmarła: śp. Józefa Kruczkowska z Trzebień, l. 94. Dobry Jezu…