Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

XX Niedziela Zwykła

XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022

Ogłoszenia duszpasterskie  

 1. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo zbóż, owoców i kwiatów.
 1. W niedzielę 31 lipca, gościliśmy pielgrzymkę gnieźnieńską, a w poniedziałek i wtorek 8 i 9 sierpnia  gościliśmy pielgrzymkę koszalińsko – kołobrzeską. W imieniu pielgrzymów składamy serdeczne podziękowania:
 • Piekarni pp. Marszał, piekarni GS, masarni pp. Stasiaków, sklepowi Delikatesy, Firmie Ład
 • Paniom z poszczególnych miejscowości, które przygotowały posiłek, dziękujemy Paniom i Panom za wydawanie posiłków i wszystkim, którzy włączyli się w przyjęcie pielgrzymów. Bóg zapłać.
 1. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu w Złotnikach. Rozpocznie się na Mszy św. o godz. 9.00 i zakończy koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Jest to jeden z dni, w którym diecezja kaliska w wieczystej adoracji oddaje hołd Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do wspólnej adoracji. 
 1. Także w przyszłą niedzielę w kaplicy w Rogalu odpust ku czci św. Rocha. Msza odpustowa o godz. 12.00 Serdecznie zapraszamy Orkiestrę Miejsko - Gminną, Jednostki OSP z Bogdanowa i Nowego Nakwasina ze sztandarami oraz wszystkich, którym droga jest kaplica w Rogalu. Organizowana jest także piesza pielgrzymka z Koźminka do Rogala. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 10.50
 1. Za dwa tygodnie, w niedzielę 28 sierpnia będziemy przeżywać dożynki parafialne. Msza św. w sanktuarium w Złotnikach o 1400. Zapraszamy na uroczystości dożynkowe, by podziękować Panu Bogu za zebrane plony, podziękować za deszcz i modlić się o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników, o Bożą opiekę i pomyślność dla gospodarstw i rodzin naszej parafii. Prosimy, aby każde sołectwo przyniosło na dożynki chleb. 
 1. W ostatni wtorek wakacji – 30 sierpnia, organizujemy wyjazd do Wrocławia. W programie wrocławskie ZOO i trzygodzinny pobyt Aquaparku. Koszt wyjazdu 160 zł. Zapisy i odbiór informatora w zakrystii do niedzieli – 28 sierpnia.
 1. W dniach 18 i 19 sierpnia w Koźminku zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na leczenie 2 letniej Jagody Michalak, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Prosimy o wsparcie zbiórki dla Jagody.
 1. Jest nowy numer „Opiekuna” i „Gościa Niedzielnego”.
 1. Bożemu miłosierdziu poleca się zmarły śp. Sławomir Janiak, z Osuchowa l. 60. Dobry Jezu…