V Niedziela Wielkanocna – 03 maja 2015

Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie w naszym kościele o  godz. 16.30, a w Złotnikach o godz. 18.00, odprawiane jest nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodzinie, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze codzienne sprawy.

W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu iw krajach sąsiednich Caritas Polska zwróciła się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki do puszek dla poszkodowanych. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. W Nepalu władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu już pracuje ekipa Caritas.  Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa, jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych.

Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę 10 maja br. oraz przez ofiary składane do puszek w kościołach, które zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

W dniu 30 maja br. organizowany jest wyjazd dla młodzieży na Pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły u Ks. Rafała.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – w Sanktuarium św. Józefa  w Kaliszu comiesięczna modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i poczętego życia transmitowana przez Radio Rodzina, Radio Maryja i TV TRWAM.

Rada Gminy wraz z Wójtem serdecznie zapraszają na Rajd rowerowy, który odbędzie się dziś, 3 maja, o godzinie 15.00, z okazji uczczenia Konstytucji 3 Maja. Zbiórka na Rynku przy fontannie.

We wtorek o godz. 15.30 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

Zwyczajem lat ubiegłych rodzice dzieci klas II całej parafii sprzątają kościół na uroczystość I Komunii św. – sprzątanie kościoła w piątek 15 maja. Szczegóły
w przyszłą niedzielę.

Są nowe numery: „Gościa Niedzielnego”, oraz  „Niedzieli”.