XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2015

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Jest to czas szczególnej modlitwy w intencji misjonarzy, którzy niejednokrotnie w bardzo trudnych warunkach głoszą naukę Chrystusa.

Trwa miesiąc październik – nabożeństwa różańcowe w niedzielę i dni powszednie o godz. 1630. Zapraszamy do modlitwy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych.

Ofiary ze zbiórki do puszek przeprowadzonej w ub. niedzielę w naszej parafii na stypendia dla młodzieży wyniosły 1400 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych – pamiętajmy o nawiedzeniu cmentarzy i modlitwie za zmarłych. Można zgłaszać imiona naszych bliskich zmarłych na modlitwę wypominkową w zakrystii, kaplicach i kancelarii.

W  piątek po Mszy św. o godz. 1700 spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa III ).

Prosimy i przypominamy o złożeniu rocznej składki w wysokości 20 zł. Na wywóz śmieci, używanie wody i utrzymanie porządku na cmentarzu. W Sołectwie Koźminek prosimy następujące osoby o zebranie opłat:

• Słowiki                                                          Elżbieta Papierska
  • Asnyka, Wierzbowa, Różana                       Adam Dzióbek
  • Mielęckiego, Pl. Wolności                            Jerzy Wałęsa
  • Kochanowskiego, Prusa, Słowackiego     Mariola Woźniczak
  • Brzozowa, Lipowa, Ogrodowa, Kopernika, Miodowa, Targowa                                                                            Jan Tomaska
  • Nakwasińska, Sienkiewicza                       Bogdan Nawrocki
  • Mickiewicza, Szkolna, Ciasna                    Marek Poniatowski
  • Kościuszki, Kilińskiego, Bohaterów Getta   Barbara Marszał
  • Kaliska, Przydziałki                                         Andrzej Zajdel

Listy doręczy Sołtys Sołectwa Koźminek p. Jan Tomaska. Prosimy także pozostałe sołectwa o dokończenie zbiórki na cmentarz.

Są nowe numery: „Gościa Niedzielnego” i  „Niedzieli”.

W naszym Dekanacie nastąpiła zmiana proboszcza w parafii Lisków. Po ponad 28 letniej posłudze, na emeryturę przeszedł Ksiądz Kanonik Józef Zając. Jego następcą został Ksiądz Andrzej Antoni Klimek, redaktor naczelny dwutygodnika diecezjalnego „Opiekun”, który dziś uroczyście obejmuje urząd proboszcza parafii Lisków.

Przed cmentarzem w Uroczystość Wszystkich Świętych u młodzieży będzie można nabyć ręcznie robione wiązanki  i przystrojone znicze. Dochód z tej akcji pomoże młodym ludziom wyjechać na Światowe Dni Młodzieży w przyszłym roku do Krakowa.

Bożemu miłosierdziu polecają się: śp. Marianna Nowak ze Starego Karolewa, l. 76 i Zdzisława Maślak z Nowego Nakwasina, l. 48. Dobry Jezu…