IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2015

W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według tradycji katolickiej i polskiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie powinno się spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.

W wigilię Msza św. o godz. 9.00, po której połamiemy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia.

Pasterka w Złotnikach o godz. 22.00. W Koźminku Pasterka o północy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości, szczególnie zaś Orkiestrę Gminną i chór naszej parafii.

W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i w Złotnikach. Msze św. w Rogalu
i Trzebieniach o godz. 9.00.

W II Święto porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Gminnej. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę przypada odpust ku czci Patrona naszej Parafii – św. Jana Apostoła i Ewangelisty. O godz. 12.15 uroczysta suma odpustowa. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

We wtorek 22 grudnia w dziewięciu kościołach w Kaliszu w godz. 19.00 – 24.00 odbędzie się noc konfesjonałów Można skorzystać z sakramentu spowiedzi.

W zakrystii można nabyć świecę wigilijną Caritas, której sprzedaż przyczynia się do wsparcia ubogich i potrzebujących. Cena świecy 6 zł.

Są nowe świąteczne numery: „Opiekuna”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli” w której znajdziemy płytę „Jan Paweł II Santo Subito oraz kalendarz na 2016 r.

Można nabyć piękny album „Każdy człowiek ma ojca i matkę”. Cena 45 zł.

Można także nabyć książkę „Idźcie do Maryi”, autorstwa naszego rodaka Księdza Wojciecha Przybylskiego. Cena 18 zł.