Niedziela Palmowa – 20 marca 2016

Dziś Niedziela Palmowa – procesja z palmami na Mszy św. o godz. 12.15. Dziękujemy za przyozdobienie palmami kościoła parafialnego i kościoła w Złotnikach Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Karolewa z panią przewodniczącą Barbarą Ignasiak.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ O GODZ.17.00.W tym dniu wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. Pan Jezus zostanie przeniesiony  do Ołtarza Adoracji (Ciemnicy). Zachęcamy do licznego udziału. Prosimy, aby na tej Mszy św. obowiązkowo uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne i dzieci rocznicowe wraz ze swoimi rodzicami.

WIELKI PIĄTEKadoracja Pana Jezusa przez cały dzieńod godz. 8.00.

Godzina do Bożego Miłosierdzia –o 15.00

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ O GODZ.17.00.  Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu. Zostaną odśpiewane Gorzkie Żale. Po nich krótkie czuwanie przez młodzież. Adoracja do godz. 22.00.

WIELKA SOBOTAadoracja Pana Jezusa w grobiew godz. 8.00 – 20.00.

Święcenie pokarmów w kościele w Koźminku co godzinę12, 13, 14, 15.

Święcenie pokarmów na wioskach– porządek jak w latach ubiegłych. Kierowcy ze Złotnik
i Emilianowa przyjeżdżają po kapłanów o godz. 9.00, następnie jedna wioska przekazuje kapłana kolejnej:

I część parafii:                                                                  II część parafii:

Emilianów do Osuchowa – 9.15                                                            Złotniki do Raszaw – 9.15

Osuchów do Józefiny – 9.30                                                                  Raszawy do Karolewa – 9.30

Józefina do Bogdanowa – 9.45                                                              Karolew do Chodybek – 9.45

Bogdanów do Rogala – 10.00                                                                Chodybki do Trzebień – 10.00

Porządek adoracji przy Grobie Pańskim przez Ochotnicze Straże Pożarne:

Wielki Piątek           20 – 22 Koźminek

Wielka Sobota           8 – 10 Nakwasin               16 – 17 Karolew

10 – 12 Chodybki               17 – 18 Józefina

12 – 14 Bogdanów              18 – 19 Trzebienie

14 – 16 Osuchów                19 – 20 Koźminek

WIGILIA PASCHALNA POŁĄCZONA Z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ O   GODZ.20.00.     Przewodniczy Ksiądz Biskup Stanisław Napierała.

Po jej zakończeniu odbędzie się procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem i ze świecami wokół Rynku. Serdecznie prosimy o udekorowanie domów i instytucji na Placu Wolności flagami. Na liturgię tę przynosimy świece. Zapraszamy Poczty Sztandarowe i wszystkie jednostki OSP naszej Parafii, Orkiestrę Gminną, asystę, chór żeński, Zespół Muzyczny Shema, ministrantów, lektorów.

W Wielkanoc Msze św. w Koźminku – 11.00, 12.15, 17.00

Trzebienie i Rogal – 9.00

Nie ma Mszy św. o godz. 8.00 w Koźminku i w Złotnikach

W środę w dziewięciu kościołach w Kaliszu w godz. 19.00 – 24.00 odbędzie się Noc Konfesjonałów. Można skorzystać z sakramentu spowiedzi.

W środę 23 marca od  godz. 900  odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.