Niedziela Bożego Miłosierdzia– 03 kwietnia 2016

W dzisiejsze święto Bożego Miłosierdzia kończy się Oktawa Wielkanocy. Kończąc uroczysty obchód Zmartwychwstania Pańskiego, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się, by Zmartwychwstały Pan został uwielbiony. Dziękujemy:

• Pocztom Sztandarowym i wszystkim jednostkom Ochot. Straży Pożarnych. Szczególnie OSP w Koźminku za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji rezurekcyjnej
  • Orkiestrze Gminnej
  • Muzycznemu zespołowi młodzieżowemu
  • Chórowi żeńskiemu z p. Organistą
  • Lektorom, ministrantom i asyście
  • Paniom Irenie, Krystynie i Katarzynie
  • Panu Krystianowi Biziorowi wraz z młodzieżą za przygotowanie Grobu Pańskiego
  • Panom Wiesławowi i Ireneuszowi
  • Panom Krzysztofowi Maślakowi i Dariuszowi Pietrzakowi za śpiew pasji
  • Panu Jerzemu Wałęsie z całym zespołem charytatywnym
  • Panu Pawłowi Szmajdzińskiemu
  • Panu Andrzejowi Paruszewskiemu za zdjęcia
  • Wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i tak licznie uczestniczyli w Triduum Paschalnym. Bóg zapłać!

Przeżywając dzisiaj święto Bożego Miłosierdzia, warto postawić sobie pytania: czy staramy się wierzyć i ufać Bogu w każdej sytuacji? Czy wierzymy i ufamy Bogu zwłaszcza, gdy jest nam ciężko i przychodzi nam dźwigać ciężar nieszczęść, kłopotów, krzyża? Pamiętajmy, że niewiara i nieufność bardzo ranią przepełnione miłosierdziem Serce Jezusa. Nie bądźmy niedowiarkami. Nie traćmy ufności w nieskończone miłosierdzie Boże. Niech najczęstszą naszą modlitwą będzie modlitwa: „Jezu, ufam Tobie”. Dziś o  godz. 15.00 w naszym kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. W Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia, transmitowana przez Radio Rodzina, Radio Maryja i TV Trwam.

W piątek po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa I).

Także w piątek o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodzicami.

Są nowe numery „Gościa Niedzielnego” z płytą Śpiewaną Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz „Niedzieli”.

Bożemu miłosierdziu poleca się zmarła: śp. Marianna Mrozińska z Koźminka, l. 66. Pogrzeb śp. p. Marianny we wtorek o godz. 12.00.  Dobry Jezu…