XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2016

W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik – nabożeństwa różańcowe w niedziele i dni powszednie o godz. 16.30. Zapraszamy do modlitwy wszystkie dzieci (I komunijne), młodzież (kandydaci do bierzmowania) i dorosłych. W Złotnikach różaniec o godz. 18.00.

Z racji I Soboty miesiąca o godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

Informujemy, że Kurs Przedmałżeński odbędzie się w kościele w Strzałkowie, w dniach od 3 do 7 października  br. Spotkania codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 1900..

W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania
(wszystkie grupy). Bierzmowanie odbędzie się 20 października br. o godz. 17.00.

W środę 28 września odbędzie się organizowana od kilku lat akcja modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia na rogatkach miast. Zapraszamy w tym dniu na godz. 1500na modlitwę przy figurze św. Wawrzyńca.

W ubiegłą  niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech. Zebraliśmy 730 zł. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.

W dniach od 30 stycznia do 6 lutego 2017r. organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Serdecznie zapraszamy. Cena 1600zł + 650 USA (dolarów). Wszystkie szczegóły u ks. Rafała – wikariusza.

Dzieci i rodziców klas III szkół podstawowych przygotowujących się do I – Komunii św. prosimy o przybycie do Kościoła w dzisiejszą niedzielę na godz. 12.15.

U ministrantów przed kościołem i w zakrystii, można nabyć Kalendarz na 2017 rok, który jest cegiełką na potrzeby Kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Cena 5 zł.

W czwartek przypadają imieniny Księdza Rafała.  Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Solenizancie.

Podobnie jak dwa lata temu, 7 października zostanie przeprowadzona akcja zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (komputery, drukarki, telefony monitory, sprzęt RTV, AGD itp.). Będzie można dostarczyć zużyty sprzęt i pozostawić go na placu obok kaplicy przedpogrzebowej.

Są nowe numery „Opiekuna” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym Gościu jest płyta z filmem „Bóg nie umarł”.

Bożemu miłosierdziu poleca się śp. Teresa Kalinowska z Kalisza, l. 76. Dobry Jezu…