Uroczystość Chrystusa Króla – 20 listopada 2016

Wczoraj w Łagiewnikach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyła się ogólnopolska uroczystość z udziałem Episkopatu Polski i delegacji ze wszystkich diecezji w Polsce przyjęcia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dziś w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata ten akt przyjmiemy uroczyście pod koniec Mszy Św. o godz. 11. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. Jest to niezwykle ważny akt osobistego, a zarazem rodzinnego i narodowego przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dziś zanosimy wielkie wołanie, aby królestwo Jezusa objęło każdego z nas i całą naszą Ojczyznę: „Królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”.

Dziś na Mszy św. o godz. 12.15 poświęcenie opłatków, które będzie rozprowadzał Pan Organista. Podtrzymajmy staropolski zwyczaj łamania się opłatkiem i składania życzeń w wieczór wigilijny. Nie przyjmujmy opłatków od osób, które nie znamy. Opłatek od p. Organisty niech będzie formą wynagrodzenia dla Niego za całoroczną posługę podczas nabożeństw w naszej parafii.

W przyszła niedzielę rozpoczynamy  Adwent –  czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, a zarazem nowy rok liturgiczny.

Przypominamy, że dzieci klas III całej naszej parafii uczestniczą we Mszy św. o godz. 12.15 w ramach przygotowania do I Komunii św.

Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w dniach 25-27 listopada rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej po 16 roku życia: maturzystów, studentów i pracujących. Młodzież zachęcamy do wzięcia udziału. Zapisy u księdza Rafała.

W ubiegłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadził zbiórkę do puszek, jako przygotowanie paczek świątecznych dla biednych rodzin i dzieci naszej parafii. Zbiórka wyniosła 1000 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

Można nabyć kalendarz, który jest cegiełką pomocy Domom Dziecka w Kazachstanie. Cena kalendarza 5 zł.

Bożemu miłosierdziu poleca się śp. Bronisław Łączkiewicz z Osuchowa, lat 80. pogrzeb śp. Bronisława w poniedziałek o godz. 12.00. Dobry Jezu…

Są nowe numery „Opiekuna” i „Gościa Niedzielnego”.