I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016

Rozpoczynamy  dzisiaj kolejny w naszym życiu okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego przyjścia w chwale.

1. Od jutra codziennie (poniedziałek, wtorek i środa) o godz. 17.00, czwartek i piątek o godz. 7.00  (w sobotę o godz. 8.00) Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny – Roraty. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i wszystkich parafian. Prosimy na Roraty przynosić lampiony. Dzieci otrzymają książeczkę pt. „Czekamy na Jezusa”.

W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. W Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia, transmitowana przez Radio Rodzina, Radio Maryja i TV Trwam.

W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca:

• Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00
  • Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00
  • Spowiedź od godz. 16.00

W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

Również w sobotę o godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

W zakrystii można nabyć świecę wigilijną Caritas, której sprzedaż przyczynia się do wsparcia ubogich i potrzebujących. Cena świecy 6 zł.

W przyszłą niedzielę  modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy go materialnie. W związku z tym po Mszach św. będzie zbiórka do puszek.

Caritas naszej parafii organizuje paczki świąteczne dla biednych dzieci. Na środku kościoła będzie wystawiony kosz, do którego możemy wkładać słodycze, niepsujące się produkty żywnościowe, czy nowe zabawki. Dary możemy składać w godzinach Mszy św. Chciejmy podzielić się miłością z innymi.

Można nabyć kalendarz, który jest cegiełką pomocy Domom Dziecka w Kazachstanie. Cena kalendarza 5 zł.

Spowiedź rekolekcyjna w naszym dekanacie w tym tygodniu: w sobotę w Przespolewie.

Są nowe numery „Gościa Niedzielnego”.