IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016

W sobotę – wigilia Bożego Narodzenia. Jednym z jej elementów jest wieczerza wigilijna, do której zasiadamy wraz z naszymi domownikami. Dzielenie się opłatkiem niech nie będzie tylko pustym obrzędem, ale niech mu towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. Jednak centralnym wydarzeniem, do którego przygotowuje nas wieczerza wigilijna, będzie uroczysta msza zwaną Pasterką, w Złotnikach o godz. 2200, a w kościele parafialnym o północy.

W związku z wieczerzą wigilijną przypominamy, że jest to wieczerza postna i bezalkoholowa. Warto również zastanowić się, czy w naszej rodzinie bądź w naszym otoczeniu nie ma osób samotnych, które można by zaprosić na wigilię.

W wigilię Msza św. o godz. 900, po której połamiemy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia.

Na Pasterkę serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości, szczególnie zaś Orkiestrę Gminną i chór naszej parafii.

W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o godz. 800 i w Złotnikach. Msze św. w Rogalu i Trzebieniach o godz. 900.

W II święto porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o  godz. 1700odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Gminnej. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek 22 grudnia w dziewięciu kościołach w Kaliszu w godz. 1900– 2400odbędzie się noc konfesjonałów. Można skorzystać z sakramentu spowiedzi.

W czwartek 22 grudnia br. młodzież gimnazjalna organizuje akcję: „ Uśmiechnij się do Babci i Dziadka” Wspólna rozmowa, modlitwa i upominek serca przygotowany przez uczniów. Tego dnia od godz. 1200 młodzież jest chętna odwiedzić osoby samotne i starsze oraz chorych zgłoszonych do odwiedzin duszpasterskich w I Sobotę Miesiąca.  Prosimy o zgłaszanie osób do 20 grudnia (do wtorku) w kancelarii lub zakrystii.  Poszukajmy wspólnie naszych samotnych i starszych braci
i sióstr.

W zakrystii można nabyć świecę wigilijną Caritas, której sprzedaż przyczynia się do wsparcia ubogich i potrzebujących. Cena świecy 6 zł.

Caritas naszej parafii organizuje paczki świąteczne dla biednych dzieci. Na środku kościoła jest wystawiony kosz, do którego możemy wkładać słodycze, niepsujące się produkty żywnościowe, czy nowe zabawki. Dary możemy składać w godzinach Mszy św.

Można nabyć kalendarz, który jest cegiełką pomocy Domom Dziecka w Kazachstanie. Cena kalendarza 5 zł.

Są nowe świąteczne numery „Opiekuna”, „Gościa Niedzielnego” oraz kwartalnik „Okno wiary”.

W tym tygodniu spowiedź w naszym dekanacie: poniedziałek – Strzałków, wtorek – Kosmów.

Bożemu miłosierdziu polecają się śp. Maria Nagler, l. 77, Wiktoria Pluta, l. 84 ze Złotnik. Dobry Jezu…