XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik – nabożeństwa różańcowe w niedziele i dni powszednie o godz. 16.30. Zapraszamy do modlitwy wszystkie dzieci, które nabożeństw będą otrzymywać obrazki, oraz losować będą 2 figurki Matki Bożej, młodzież (kandydaci do bierzmowania) i dorosłych. W Złotnikach różaniec o godz. 18.00.

W czwartek 28 września odbędzie się organizowana od kilku lat akcja modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia na rogatkach miast. Zapraszamy w tym dniu na godz. 1500na modlitwę przy figurze św. Wawrzyńca.

Informujemy, że Kurs Przedmałżeński odbędzie się w kościele w Strzałkowie, w dniach od 2 do 6 października  br. Spotkania codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 1830.

Dzieci i rodziców klas III szkół podstawowych przygotowujących się do I – Komunii św. prosimy o przybycie do Kościoła w dzisiejszą niedzielę na godz. 12.15.

U ministrantów przed kościołem i w zakrystii, można nabyć Kalendarz na 2018 rok, który jest cegiełką na potrzeby Kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Cena 5 zł.

W piątek przypadają imieniny Księdza Rafała.  Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Solenizancie.

W sobotę 7 października organizowana jest modlitwa Różaniec do Granic. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z Kościoła. Można udać się prywatnie lub grupowo na granice naszego kraju, aby tam wziąć udział w modlitwie.

W nocy z czwartku na piątek dokonano włamania do kościoła – sanktuarium w Złotnikach. Stwierdziliśmy, że nic z kościoła nie zginęło. Zniszczono zamki do bocznych drzwi i sejfu w zakrystii. Prosimy serdecznie parafian o modlitwę wynagradzającą Panu Bogu i Matce Bożej za ten akt wandalizmu.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył  18 rok życia. Potrzebny będzie pesel. Wszystkich chętnych zapraszamy.

Jest nowy numer „Opiekuna” oraz „Gościa Niedzielnego”.

Bożemu miłosierdziu poleca się zmarły: śp. Marek Burdelak z Pietrzykowa, l. 64, oraz Edward Kałach z Nowego Nakwasina, l. 83. Pogrzeb śp. Edwarda w poniedziałek o godz. 13.00. Dobry Jezu…