XXVI Niedziela Zwykła – 01 października 2017

Nabożeństwa różańcowe w niedziele i dni powszednie o godz. 16.30. Zapraszamy do modlitwy wszystkie dzieci, które podczas nabożeństw będą otrzymywać obrazki, oraz losować 2 figurki Matki Bożej, młodzież (kandydaci do bierzmowania) i dorosłych. W Złotnikach różaniec o godz. 18.00.

Przyszła niedziela w całej Polsce obchodzona będzie jako XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane są po Mszach św. ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, pochodzących z ubogich rodzin naszej diecezji.

Informujemy, że Kurs Przedmałżeński odbędzie się w kościele w Strzałkowie, w dniach od 2 do 6 października  br. Spotkania codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 1830.

W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca, w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego.

W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca:

• Msze św. o godz. 7.00 i 17.00
  • Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – godz. 15.00
  • Spowiedź w Koźminku od godz. 15.30
  • Krąg biblijny – godz. 19.30

W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

Z racji I Soboty miesiąca o godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Można nabyć Kalendarz na 2018 rok. Cena 5 zł.

W najbliższą sobotę, 7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej, na granicach Polski od godz. 14.00 do 16.00 zostaną odmówione cztery części różańca w intencji naszej Ojczyzny i świata. Z tej racji w tym samym czasie zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę różańcową. Od godz. 14.00 do 14.30 modlitwie będą przewodniczyć dzieci, od 14.30 do 15.00 – przewodniczy młodzież, od 15.00 do 15.30 – przewodniczy Wspólnota Żywego Różańca, a od 15.30 do 16.00 – Krąg biblijny. Zachęcamy też, aby w tym dniu w intencji naszej Ojczyzny i całego świata modlić się w domach.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył  18 rok  życia. Potrzebny jest pesel. Wszystkich chętnych zapraszamy.

Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Opiekuna”.

Bożemu miłosierdziu poleca się zmarli: śp. Monika Salamon z Dębe, l. 52, oraz śp. Piotr Sobczak z Chodybek, l. 38. Dobry Jezu…