Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019

1. W środę zakończenie roku szkolnego, na Mszy św. o godz. 8.00 podziękujemy Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i polecimy się opiece Bożej na czekający nas wakacyjny wypoczynek.
  2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała:
  • Msze św. w Koźminku – 8.00, 11.00 z procesją do 4 ołtarzy i 17.00
  • W Trzebieniach i Rogalu o 9.00
  1. Ołtarze, jak w latach ubiegłych:

I – przy posesji Państwa Więckowskich na ul. Kaliskiej

II – na Osiedlu przy figurze św. Józefa. Opiekę nad Figurą obejmą na najbliższy rok i ubierają ołtarz rodziny z ul. Kopernika

III – przy figurze św. Wawrzyńca. Opiekę nad Figurą obejmują na najbliższy rok i ubierają ołtarz rodziny z ul. Konopnickiej

IV – na Placu Wolności przy posesji Państwa Pawlaczyków

1. Organizację procesji obejmie Ochotnicza Straż Pożarna z Bogdanowa. Zabezpieczenie procesji obejmie OSP Koźminek. Prosimy o udekorowanie balkonów i okien trasy procesji.
  2. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy: Poczty Sztandarowe i wszystkie oddziały OSP, Chór Żeński, Orkiestrę Gminną, całą asystę, dzieci przeżywające I Komunię św. i Komunię św. rocznicową, oraz starsze dzieci do niesienia poduszek, wszystkich lektorów i ministrantów.
  3. Kwiatki na procesji sypią dzieci przeżywające I Komunię św. i Komunię św. rocznicową (dziewczynki i chłopcy). Próba sypania kwiatków w środę o godz. 16.00.
  4. Po Bożym Ciele do czwartku włącznie o godz. 17.00 będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. Msza św. , a następnie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Prosimy też o przybycie asysty: ministrantów, i dziewczynek do sypania kwiatków.
  5. Jest nowy numer „Opiekuna” i „Gościa Niedzielnego”.
  6. W dniach 29 i 30 czerwca b.r. organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Kontakt pod numerami telefonów: 516 083 851 i 695 236 377. Koszt pielgrzymki do 270 zł. Informacje w gablocie.
  7. Pragniemy poinformować, że w wakacje (lipiec i sierpień), nie będzie Mszy św. w niedziele i uroczystości o godz. 12.15. Kancelaria czynna będzie od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 9.00 i po Mszy św. wieczorowej.