XXII Niedziela Zwykła – 01 września 2019

1. Dzisiaj przeżywamy tragiczną 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.
  2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00 na którą serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, młodzież i dzieci – będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku nauki. Dzieci klas I – szych przynoszą tornistry, które zostaną poświęcone.
  3. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca w Bazylice św. Józefa w Kaliszu comiesięczna modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia.
  4. Także w tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca:
  • Msze św. o godz. 7.00 i 17.00
  • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu
  • Spowiedź w Rogalu i Trzebieniach w Czwartek o godz. 15.00
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00
  • Spowiedź w Koźminku od godz. 15.30
  1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 różaniec, a Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 7.40.
  1. Także w sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
  1. Trwa Nowenna przed Odpustem w Złotnikach codziennie o godz. 18.00.
  1. Za tydzień 8 września będziemy przeżywać Odpust ku czci Imienia Maryi
    w Sanktuarium w Złotnikach. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ksiądz Dariusz Woźniak, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Baranowie, nasz Rodak, przeżywający w tym roku Srebrny Jubileusz Kapłaństwa.
    W tę uroczystość święcimy ziarno siewne. Msze św. w uroczystość odpustową sprawowane będą w następującym porządku:
  • Złotniki – 9.00 i suma odpustowa 12.15
  • Koźminek – 8.00 i 17.00
  • Rogal – 9.15 i Trzebienie – 10.00
  1. Na uroczystość odpustową serdecznie zapraszamy:
  • Straż Pożarną z Bogdanowa, która zajmie się organizacją uroczystości
  • Orkiestrę Gminną
  • Całą asystę i wszystkie dzieci klas IV w strojach komunijnych
  • Wszystkich ministrantów i lektorów
  • Gości z okolicznych miejscowości
  • Wszystkie rodziny naszej parafii
  • Ofiary, które złożymy na tacę w uroczystość odpustową, przeznaczone będą na dokończenie prac przy osuszeniu kościoła parafialnego
  • Prosimy, by następujący Panowie zechcieli zebrać ofiary w uroczystość odpustową: Krzysztof i Zbigniew Maślakowie, Mirosław Pogorzelec, Andrzej i Przemysław Tarniewiczowie, Wiesław Pluta, Jerzy Wałęsa, Stefan Wojsa i Ireneusz Kręciołek
  1. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
  2. Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłego śp. Michała Kisielę z N. Nakwasina, l. 83. Pogrzeb śp. p. Michała we wtorek o godz. 11.00. Dobry Jezu…