Rocznica Poświęcenia Kościoła – 27 października 2019

1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12:15 odbędą się główne obchody jubileuszu 650-lecia Koźminka i okolicznych miejscowości. Na Mszę św. jubileuszową zapraszamy: Wszystkich mieszkańców, Orkiestrę Gminną, Jednostki OSP z sztandarami, przedstawicieli sołectw i kół gospodyń.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17:00 z okazji 650-lecia Koźminka odbędzie się koncert „Klasyka w Koźminku, Chopin, Moniuszko i inni u Św. Jana” wystąpią Joanna Słowińska mezzosopran i Stanisław Majewski fortepian. Serdecznie zapaszmy.
  3. Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy wystawę pt. „Ciebie Wybrałem” , która jest przed naszym kościołem. Wystawa przedstawia archiwalne fotografie naszego Kościoła i ludzi tworzących parafię oraz zabytki.
  4. Ofiary ze zbiórki do puszek przeprowadzonej w ub. niedzielę w naszej parafii na misje wyniosły 830 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
  5. W czwartek kończymy nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci, które uczestniczyły w różańcu.
  6. W piątek – 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych:
  • Msze św. w Koźminku o godz. 8.00, w Złotnikach o 9.00 i suma z procesją żałobną o godz. 12.00
  • Ofiary składane na tacę w uroczystość Wszystkich Świętych przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu
  • Serdeczna prośba, by ofiary na cmentarzu zebrali Panowie: Krzysztof i Zbigniew Maślakowie, Wiesław Pluta, Mirosław Pogorzelec, Andrzej i Przemysław Tarniewiczowie, Stefan Wojsa i Ireneusz Kręciołek
  1. W dniach od 2 do 8 listopada przypada Tydzień Modlitw za Zmarłych. Można uzyskać odpust zupełny każdego dnia pod określonymi warunkami:
  • Przyjęcie Komunii św. w stanie łaski uświęcającej
  • Nawiedzenie cmentarza
  • Modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca św.
  • W tygodniu Modlitw za Zmarłych po Mszy św. o 17.00 – różaniec
  1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 różaniec, a Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 7.40.
  2. Także w sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
  3. Można nabyć Kalendarz na 2020 rok. Cena 5 zł.
  4. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym Gościu jest płyta z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Cena 6 zł.
  5. Dziękujemy za przystrojenie naszego kościoła pięknymi chryzantemami panu Włodzimierzowi Kapłonkowi ze Słowik. Serdeczne Bóg zapłać!
  6. Bożemu miłosierdziu poleca się zmarła śp. Helena Kurek z Chodybek, l. 91. Dobry Jezu…