IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020

1. W związku z pandemią koronawirusarekolekcje parafialne zostały odwołane. Spowiedź przed każdą Mszą św.. Planujemy w Wielkim Tygodniu zorganizować spowiedź wielkopostną.
  1. Przypominamy iż w dniach 15-29 marca obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Zachęcamy do udziału we Mszy św. poprzez transmisje telewizyjne, radiowe oraz internetowe.
  1. W środę 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze  św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. W tym dniu przypada także 28 rocznica powstania Diecezji Kaliskiej. Polecajmy w naszych modlitwach Panu Bogu naszą Diecezję.
  1. Niedzielna Msza św. o godzinie 1100 i w środę nowenna do św. Józefa będą transmitowane na fanpage naszej parafii.
  1. Telewizja Polska na kanale TVP3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.
  1. Zachęcamy do codziennego odmawiania różańca w swoich domach o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i łaskę nawrócenia oraz opanowanie pandemii koronawirusa. My kapłani też modlimy się o tej godz. w kościele.
  1. Odnośnie do pogrzebów zapadły następujące decyzje władzy kościelnej: Obowiązuje przepis o zgromadzeniach do 50 osób. Dlatego w pogrzebach winna uczestniczyć tylko najbliższa rodzina. Dotyczy to również zgromadzeń w miejscach otwartych, a takim jest także cmentarz. Poza najbliższymi krewnymi nikt inny nie powinien w pogrzebie uczestniczyć. Spotkanie szerszego grona znajomych i przyjaciół można zorganizować po ustaniu stanu epidemii np. w pierwszą rocznicę śmierci. W odniesieniu do liturgii pogrzebowej: należy zrezygnować z organizacji konduktów (między kościołem a cmentarzem). Należy pamiętać o nieotwieraniu trumny.
  1. Jest nowy numer „Opiekuna”, informujemy, że od tego tygodnia wstrzymany został kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego”.