Ogłoszenia duszpasterski

1. W ubiegłą niedzielę w zbiórce na pomoc dla Ukrainy zebrano 3000 zł. Bóg zapłać!

1. Jutro uroczystość liturgiczna św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.

1. Rozpoczynamy 15 ogólnopolski Tydzień Biblijny.Zarówno hasło Tygodnia Biblijnego: Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego jak i myśl przewodnia: Czy chcecie gardzić Kościołem? (1 Kor 11,22) nawiązują do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego Wierzę w Kościół Chrystusowy. Zobowiązuje nas to do głębszego przyswojenia sobie treści Bożego Słowa i zrozumienia jego roli w naszym życiu duchowym.

1. Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie 29 kwietnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za  przyczyną św. Józefa Kaliskiego. Głównym punktem obchodów będzie Msza św. w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem arcybiskupa gnieźnieńskiego Wojciecha Polaka w dniu 29 kwietnia br. o godz. 1200.

1. Spotkanie z dziećmi przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek po Mszy św. o godz. 17.30.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

1. Zbliża się maj. Już teraz pomyślmy o ustrojeniu kapliczek  przydrożnych.

1. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Emilianów – 945 zł. Bóg zapłać!

1. Przed świętami za wywóz śmieci z cmentarza zapłaciliśmy 15595 zł.

1. Jest nowy numer „Opiekuna” oraz „Gościa Niedzielnego”.

1. Bożemu miłosierdziu poleca się: śp. Andrzej Galant z Bogdanowa, l. 50. Dobry Jezu…