Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023

1. W duchu radości i wdzięczności Panu Bogu nasza parafia poleca dzisiaj opiece Pani Złotnickiej 51 dzieci przeżywające uroczystość I Komunii św.
  2. Jutro w Sanktuarium w Złotnikach na Mszy św. o godz. 1500, zawierzymy dzieci opiece Matki Najświętszej.
  3. Od wtorku rozpoczynamy „Biały Tydzień” dla dzieci Pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 16.30 i codzienną Mszę św.
  4. W czwartek dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami udają się w pielgrzymce do Lichenia. Wyjazd w czwartek o 9.30.
  5. W piątek Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwach i zanośmy w ich intencjach prośby do Pana Boga o ich zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych matek prośmy o wieczne zbawienie. O godz. 18.00 Msza św. w Złotnikach. Po Mszy św. koncert zespołu Koźminiacy nawiązujący do Dnia Matki.
  6. Także w piątek o godz. 1930 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy przeżywać Komunię św. rocznicową:
  • Spotkanie z dziećmi w środę i piątek o godz. 15.30
  • W sobotę o godz. 15.30 spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych i krewnych
  1. Także w przyszłą niedzielę z Koźminka organizowana jest piesza pielgrzymka do Dębego na odpust Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie pielgrzymki przy kościele o godz. 8.30. Trasa przez Osuchów – Józefinę – ok. 11 km – powrót pielgrzymów autokarem. W dzisiejszą niedzielę i cały tydzień poprzedzający wymarsz pielgrzymki można w kościołach naszej parafii wrzucać do przygotowanego koszyka intencje, za które pielgrzymi będą się modlić podczas odmawiania Różańca w drodze. Serdecznie zapraszamy!
  1. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku po propozycji Rady Duszpasterskiej pragniemy zmienić trasę procesji. Msza św. odbędzie się w Sanktuarium w Złotnikach i uroczyście przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem do Koźminka. Prosimy, aby ołtarze przygotowali: mieszkańcy Nowego Nakwasina, strażacy z Koźminka, grupa modlitewna Macierzanki oraz ministranci i lektorzy.
  2. Zapraszamy na rowerowy szlak śladami kapliczek naszej parafii. Dzisiaj nawiedzimy kapliczkę w Tymianku. Natomiast w środę kapliczkę w Józefinie. Wyjeżdżamy spod kościoła o godz. 18.00.
  3. Zapisy na wyjazd i odbiór informatora na ogólnopolskie spotkanie młodych na Lednicy w zakrystii.
  1. W środę 24 maja od godz. 9.00 do godz. 15.00 zostanie przeprowadzona akcja zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV, AGD itp.). Będzie można dostarczyć zużyty sprzęt i pozostawić go na placu obok kaplicy przedpogrzebowej. Przychody z akcji wspomogą działalność misyjną Ks. Tomasza Zysnarskiego w Kazachstanie.
  1. Jest nowy numer „Opiekuna” oraz „Gościa Niedzielnego”.