XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023

1. Apel Przewodniczącego KEP

1. W dzisiejszą niedzielę oddajemy hołd MB Fatimskiej, modlitwa różańcowa przed Mszą św. o godz. 1630.

1. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP – w kaplicach porządek niedzielny, w kościele w Koźminku Msze św. o godz. 8, 11 i 17. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo zbóż, owoców i kwiatów.

1. Także we wtorek organizowana jest pielgrzymka rowerowa do Strzałkowa na uroczystości odpustowe. Wyjazd o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

1. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Rogalu odpust ku czci św. Rocha. Msza odpustowa o godz. 12.15. Serdecznie zapraszamy Orkiestrę Miejsko – Gminną, Jednostki OSP z Bogdanowa i Nowego Nakwasina ze sztandarami oraz wszystkich, którym droga jest kaplica w Rogalu. Organizowana jest także piesza pielgrzymka z Koźminka do Rogala. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 10.45.

1. W poniedziałek 31 lipca, gościliśmy pielgrzymkę gnieźnieńską, a w środę 9 sierpnia  gościliśmy pielgrzymkę koszalińsko – kołobrzeską. W imieniu pielgrzymów składamy serdeczne podziękowania:
  • Piekarni pp. Marszał, piekarni GS, masarni pp. Stasiaków, sklepowi Delikatesy, Firmie Ład
  • Panu Sołtysowi Janowi Tomasce za przygotowanie herbaty i kawy
  • Paniom z poszczególnych miejscowości, które przygotowały posiłek, dziękujemy Paniom i Panom za wydawanie posiłków i wszystkim, którzy włączyli się w przyjęcie pielgrzymów. Bóg zapłać.

1. W niedzielę 03 września, będziemy przeżywać dziękczynienie za zebrane plony – dożynki parafialno – gminne. Uroczysta Msza św. w Sanktuarium w Złotnikach o godz. 12.00, po czym nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego do Parku. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za zebrane plony i modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników, o Bożą opiekę i pomyślność dla gospodarstw i rodzin naszej Parafii i naszej Gminy.

1. Jest nowy numer „Opiekuna”.

1. U ministrantów przed kościołem i w zakrystii, można nabyć Kalendarz na 2024 rok. Cena 8 zł.