Uroczystość Trójcy Świętej – 22 maja 2016

W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii św. Dzieci w strojach pierwszokomunijnych zapraszamy na godz. 12.00.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała:

• Msze św. w Koźminku – 8.00, 11.00 z procesją do 4 ołtarzy i 17.00
  • W Trzebieniach i Rogalu o 9.00, Złotniki o 18.00

Ołtarze, jak w latach ubiegłych:

I – przy posesji Państwa Więckowskich na ul. Kaliskiej

II – na Osiedlu przy figurze św. Józefa. Opiekę nad Figurą obejmą na najbliższy rok
i ubierają ołtarz rodziny z ul. Miodowej

III – przy figurze św. Wawrzyńca. Opiekę nad Figurą obejmują na najbliższy rok i ubierają ołtarz rodziny z ul. Ogrodowej

Organizację procesji obejmie Ochotnicza Straż Pożarna ze Starego Karolewa

Na procesję Bożego Ciała zapraszamy: Poczty Sztandarowe i wszystkie oddziały OSP, Chór Żeński, Orkiestrę Gminną, całą asystę, dzieci przeżywające I Komunię św. i Komunię św. rocznicową, wszystkich lektorów i ministrantów.

Kwiatki na procesji sypią dzieci przeżywające I Komunię św. i Komunię św. rocznicową (dziewczynki i chłopcy). Próba sypania kwiatków w środę o godz. 15.45.

Po Bożym Ciele do czwartku włącznie o godz. 17.00 będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. Msza św. połączona z nieszporami, a następnie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwach i zanośmy w ich intencjach prośby do Pana Boga o ich zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych matek prośmy o wieczne zbawienie.

11 czerwca br. organizowany jest Dekanalny Turniej Piłkarski dla ministrantów i Dzień Dziecka. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Dzisiaj przed kościołem ministranci będę zbierać ofiary na ten cel. Za życzliwość i wsparcie serdecznie dziękujemy.

Są nowe numery „Opiekuna” oraz „Gościa Niedzielnego”.