Uroczystość Chrystusa Króla – 26 listopada 2017

Dziś na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcenie opłatków, które będzie rozprowadzał Pan Organista. Podtrzymajmy staropolski zwyczaj łamania się opłatkiem i składania życzeń w wieczór wigilijny. Opłatek od p. Organisty niech będzie formą wynagrodzenia dla Niego za całoroczną posługę podczas nabożeństw w naszej parafii.

W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca:

• Msze św. o godz. 700 i 1700
  • Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500
  • Spowiedź od godz. 1530
  • Krąg biblijny o godz. 1930

W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 830.

Również w sobotę o godz. 740 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Także w najbliższą sobotę o godz. 1500 w kościele, spotkanie Róż Różańcowych

W przyszła niedzielę rozpoczynamy  Adwent –  czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, a zarazem nowy rok liturgiczny.

W ubiegłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadził zbiórkę do puszek, jako przygotowanie paczek świątecznych dla biednych rodzin i dzieci naszej parafii. Zbiórka wyniosła 1700 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

W czwartek planujemy wyjazd do kina na film pt. „Dwie Korony”, film o św. Maksymilianie, zbiórka na parkingu przy kościele o godz. 1745. Cena 18 zł.

W zakrystii można nabyć świecę wigilijną Caritas, której sprzedaż przyczynia się do wsparcia ubogich i potrzebujących. Cena świecy 6 zł.

Można nabyć kalendarz na 2018 rok, który jest cegiełką pomocy Domom Dziecka

w Kazachstanie. Cena kalendarza 5 zł.

Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Opiekuna”.

Prosimy i przypominamy o złożeniu rocznej składki w wysokości 25 zł. na wywóz śmieci, używanie wody i utrzymanie porządku na cmentarzu. W Sołectwie Koźminek prosimy następujące osoby o zebranie opłat:

• Słowiki                                                                                                    Jerzy Skotowski
  • Kaliska – Przydziałki                                                                             Andrzej Zajdel
  • Mielęckiego – Pl. Wolności                                                                  Jarosław Tomies
  • Ogrodowa, Pl. Św. Wawrzyńca, Liskowska, Mickiewicza, Ciasna   Eugenia Skotowska
  • Kopernika, Szkolna, Prusa, Słowackiego, Kochanowskiego           Dariusz Pietrzak z Kościuszki
  • Kościuszki, Kilińskiego, Bohaterów Getta                                         Stefan Wojsa
  • Konopnicka, Targowa                                                                           Zofia Fornalska
  • Nakwasińska, Sienkiewicza                                                             Maria Ignaszak
  • Brzozowa, Lipowa, Wierzbowa, Różana, Asnyka, Miodowa        Jan Tomaska

Listy znajdują się u Sołtysa p. Jana Tomaska. Prosimy także pozostałe sołectwa

o dokończenie zbiórki na cmentarz.

Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłe śp. Ewę Bagniuk z Koźminka l. 41, oraz śp. Janinę Mocną z Koźminka, l. 84. Pogrzeb śp. P. Janiny w środę o godz. 11.00. Dobry Jezu…

W dniu 3 grudnia po Mszach świętych  przedstawiciele Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Nowym Nakwasinie będą sprzedawać pod Kościołem kartki świąteczne, sianko, jemiołę i tym podobne. Prosimy o wsparcie naszej szkoły.