II Niedziela Wielkiego Postu – 08 marca 2020

1. Dzisiaj, w II niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami.  Pamiętajmy o wspieraniu modlitewnym i materialnym misjonarzy. Po Mszach św. zbiórka do puszek.
  1. Dzisiaj przypada dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy dużo dobrych i najserdeczniejszych życzeń, by wpatrzone w najpiękniejszy wzór Matki Najświętszej strzegły godności kobiety i matki w swoich rodzinach i w swoim życiu.
  1. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:
  • Piątek   1630 Droga Krzyżowa
  • Niedziela 1700 Gorzkie Żale
  1. W piątek, 13 marca, oddajemy hołd MB Fatimskiej – zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 1700.
  1. W tym tygodniu spowiedź w naszym dekanacie: sobota – parafia Przespolew.
  1. Pielgrzymka Sołtysów z terenu naszej diecezji do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się w sobotę, 14 marca. Głównym punktem pielgrzymki będzie Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego o godz. 12.00. Zachęcamy wszystkich pełniących odpowiedzialną funkcję sołtysów do udziału w pielgrzymce i zwierzenia swej służby św. Józefowi.
  2. W sobotę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży z grupy I przygotowującej się do bierzmowania.
  1. Jest nowy numer „Opiekuna” i „Gościa Niedzielnego”. Jest także książeczka Prymas Tysiąclecia, cena 5 zł.