XXIII Niedziela Zwykła – 08 września 2024

1. W środę 11 września całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w Rogalu, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 900, a zakończy Mszą św. o godz. 1800.

Porządek adoracji jest następujący:

• Nakwasin 900– 1300
  • Rogal 1300– 1500
  • Bogdanów 1500– 1800

1. Za tydzień 15 września będziemy przeżywać Odpust ku czci Imienia Maryi
    w Sanktuarium w Złotnikach. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ksiądz prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Msze św. w uroczystość odpustową sprawowane będą w następującym porządku:
  • Złotniki – 9.00 i suma odpustowa 12.00
  • Koźminek – 8.00 i 17.00
  • Rogal – 9.15 i Trzebienie – 10.00

1. Na uroczystość odpustową serdecznie zapraszamy:
  • Straż Pożarną ze Starego Karolewa, która zajmie się organizacją uroczystości
  • Orkiestrę Miejsko – Gminną
  • Całą asystę i wszystkie dzieci klas IV w strojach komunijnych
  • Wszystkich ministrantów i lektorów
  • Gości z okolicznych miejscowości
  • Wszystkie rodziny naszej parafii
  • Prosimy, by następujący Panowie zechcieli zebrać ofiary w uroczystość odpustową: Krzysztof i Zbigniew Maślakowie, Mirosław Pogorzelec, Andrzej i Przemysław Tarniewiczowie, Wiesław Pluta, Jerzy Wałęsa, Wit Mocny i Piotr Skonieczny

1. Chcemy dobrze przygotować się do Uroczystości Odpustowych, dlatego zapraszamy bardzo serdecznie w piątek – 13 września o godz. 20.00 do Kościoła parafialnego, na Mszę Świętą Fatimską i Procesję Światła z Figurą Matki Bożej wokół naszego Kościoła, natomiast w sobotę od godz. 19.00 do 20.00 okazja do spowiedzi świętej i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy i zapraszamy, aby skorzystać z daru Miłosierdzia Bożego i z czystym sercem przystąpić do Komunii Świętej w Uroczystość Odpustową, na którą wszyscy czekamy cały rok.
  2. Kwiatki na procesji odpustowej sypią dzieci przeżywające I Komunię św. Próba sypania kwiatków w czwartek o godz. 16.00.

1. Dzieci i rodziców klas III szkół podstawowych przygotowujących się do I – Komunii św. prosimy o przybycie do Kościoła w  niedzielę 22 września na godz. 12.15.

1. Rozpoczynamy próby naszej parafialnej Scholki. Zapraszamy wszystkie dzieci, które swoim śpiewem chcą wielbić Pana Jezusa. Spotkania w każdy czwartek po wieczornej Mszy Świętej, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Nawrockiej.
  2. Jest nowy numer „Opiekuna”. Można nabyć Kalendarz na 2025 rok. Cena 10 zł.

1. Bożemu miłosierdziu poleca się zmarła śp. Aniela Kałach z Nowego Nakwasina, l. 99. Dobry Jezu…

1. W sobotę 14 września, organizowany jest kiermasz ciast na leczenie i rehabilitację Krystiana Fibingiera. Zachęcamy do ofiarnej pomocy.