XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2024

1. Nabożeństwa różańcowe w niedziele i dni powszednie o godz. 16.30.  W Złotnikach różaniec o godz. 18.00.

1. Dziś oddajemy hołd MB Fatimskiej. O godzinie 16.30 z kościoła parafialnego wyruszy procesja z Figurą Matki Bożej do Złotnik. Prosimy, aby Figurę ponieśli kandydaci do bierzmowania. Po procesji odbędzie się Msza św. Po Mszy św. zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom, które przystąpią do I Komunii św. Mszy św. o godz. 17.00 nie będzie w Koźminku.

1. Także w dzisiejszą niedzielę w całej Polsce obchodzimy XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Tradycyjnie po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży.

1. Jutro 14 października z racji Dnia Edukacji Narodowej, różaniec ofiarujemy w intencji Nauczycieli i Pracowników szkolnictwa, prosząc o niebo dla zmarłych i o Boże błogosławieństwo dla żyjących Nauczycieli i Pracowników szkolnictwa.

1. Zapraszamy w sobotę 19 października o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Koźminku na koncert ku czci św. Papieżowi Janowi Pawłowi II w wykonaniu Mai Kasprzak, Orkiestry Miejsko – Gminnej w Koźminku oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koźminku.

1. W poniedziałek i środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania, o 17.30 na krótkie spotkanie.

1. 19 października w 40 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki († 19  X 1984 r.) prośmy za Jego wstawiennictwem o błogosławieństwo Boże dla Ojczyzny, o zachowanie jej suwerenności, o silną pozycję Polski w stosunkach międzynarodowych, o błogosławieństwo dla doświadczonych kataklizmem powodzi w trudzie odbudowy swoich domostw i o szybką kanonizację Błogosławionego. W tych intencjach ofiarujemy różaniec.

1. Zapraszamy wszystkie dzieci, które swoim śpiewem chcą wielbić Pana Jezusa. Spotkania w każdy czwartek po wieczornej Mszy Świętej, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Nawrockiej.

1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii, kaplicach i kancelarii można zamawiać wypominki roczne, odczytywane przed Mszami św. i jednorazowe, które będą wyczytane podczas różańca, który będzie odmawiany za zmarłych w czasie Oktawy od 1 do 8 listopada. Bardzo serdecznie prosimy też o porządkowanie grobów swoich bliskich.

1. W piątek przypadają imieniny Księdza Łukasza. Już dzisiaj składamy drogiemu Księdzu Solenizantowi najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Jezus błogosławi w kapłańskim życiu i posłudze. Zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Łukasza!

1. Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień modlitw w intencji misji. Z tego tytułu złożymy w przyszłą niedzielę ofiary do puszek na cele misyjne Bóg zapłać.