Uroczystość Chrystusa Króla – 26 listopada 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcenie opłatków, które będzie rozprowadzała Pani Organistka. Podtrzymajmy staropolski zwyczaj łamania się opłatkiem i składania życzeń w wieczór wigilijny. Opłatek od p. Organistki, który będzie rozprowadzany po mszach św. w niedzielę i środę, jest to formą wynagrodzenia dla Niej za całoroczną posługę podczas nabożeństw w naszej parafii. 
 1. Także dziś, organizowana jest zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację Krystiana Fibingiera. Zorganizowany jest także kiermasz ciast w podziękowaniu za złożone ofiary na ten cel. Zachęcamy do ofiarnej pomocy.
 1. Także dziś zapraszamy ma Mszę św. o 1215 i krótkie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa,
  a zarazem nowy rok liturgiczny. Hasłem nowego roku będzie „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 2. W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek, jako przygotowanie paczek świątecznych dla biednych rodzin i dzieci naszej parafii.
 3. W czwartek o 17.30 zapraszamy na próbę dzieci, które ubogacają niedzielną Mszy św.
 4. W tym tygodniu przypada także I Piątek miesiąca:
 • Msze św. o godz. 700i 1700
 • Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500
 • Spowiedź od godz. 1530
 1. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 Różaniec, a Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 7.40, natomiast Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną 13 grudnia od godz. 9.00.
 2. W przyszłą niedzielę – 3 grudnia, w godz. od 9.00 do 13.00 w Dworku w Koźminku możliwość oddania krwi i rejestracji w Banku Szpiku Kostnego.
 3. Zwracamy się z gorącym apelem o pomoc w przygotowaniu pamiątkowego albumu. Pragniemy zredagować i wydać publikacje pt: „Koźminek wczoraj i dziś, historia liturgią pisana”, która składać się będzie z dwóch części: stare fotografie do 1990 roku oraz współczesne. Dlatego zwracamy się
  z uprzejmą prośbą o udostępnienie wiekowych i młodszych fotografii z uroczystości religijnych: Chrzty święte, I Komunia Święta, Śluby, Prymicje, Peregrynacja MB Częstochowskiej – zarówno
  z 1975 jak i 2010 roku. Już teraz pięknie dziękujemy za życzliwość i pomoc.
 4. Wzorem ubiegłego roku zamierzamy wybudować wielką szopkę bożonarodzeniową przy naszym kościele, do której z różnych stron naszej Parafii przywędrują Trzej Królowie, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Zwracamy się z gorącą prośbą do chętnych Rodzin naszej Parafii
  o pomoc w przygotowaniu figur naturalnej wielkości. Wszelkie informacje i zgłoszenie chęci pomocy u ks. Łukasza.
 5. W związku z prośbą o pomoc w przygotowaniu szopki ogłaszamy Konkurs na najpiękniejszą Figurę Bożonarodzeniową. Przewidujemy nagrodę za zajęcie I miejsca – darmowy wyjazd dla Rodziny do Parku Wodnego Suntago w drugim tygodniu ferii zimowych.
 6. W zakrystii można nabyć świecę wigilijną CaritasCena świecy 14 zł.