IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj wigilia Bożego Narodzenia. Jednym z jej elementów jest wieczerza wigilijna, do której zasiadamy wraz z naszymi domownikami. Dzielenie się opłatkiem niech nie będzie tylko pustym obrzędem, ale niech mu towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. Jednak centralnym wydarzeniem, do którego przygotowuje nas wieczerza wigilijna, będzie uroczysta msza zwaną Pasterką, w Złotnikach o godz. 2200, a w kościele parafialnym o północy. 

 

  1. W związku z wieczerzą wigilijną przypominamy, że jest to wieczerza postna i bezalkoholowa. Warto również zastanowić się, czy w naszej rodzinie bądź w naszym otoczeniu nie ma osób samotnych, które można by zaprosić na wigilię.

 

  1. Na Pasterki serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości, szczególnie zaś Dętą Orkiestrę Miejsko – Gminną i Służbę Liturgiczną. 

 

  1. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o godz. 800 i w Złotnikach. Msze św. w Rogalu i Trzebieniach o godz. 900.

 

  1. W II święto porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o  godz. 1215odbędzie się 22 Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu Orkiestry Miejsko – Gminnej. Serdecznie zapraszamy. 

 

  1. W środę przypada odpust ku czci Patrona naszej Parafii – św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz. 8.00, uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 i o 17.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

  1. Kolędę rozpoczniemy 29 grudnia, szczegółowy plan ogłosimy w II Święto.

 

  1. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne CaritasCena świecy 14 zł.

 

  1. Bożemu miłosierdziu polecają się zmarli: śp. Wojciech Marciniak z Chodybek, l. 54, oraz śp. Irena Koralewska z Koźminka, l. 83. Dobry Jezu…