III Niedziela Wielkiego Postu – 03 marca 2024

1. W ubiegłą niedzielę do puszek jako wsparcie dla misjonarzy zebrano 2400 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie młodzieży z klas VII, którzy będą przygotowywać się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

1. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:
  • Piątek   1630 Droga Krzyżowa
  • Niedziela 1700 Gorzkie Żale

1. W dzisiejszą niedzielę w godz. 9 – 13 w Dworku w Koźminku, będzie można oddać krew na potrzeby krwiodawstwa.

1. Przypominamy, że przed Mszą św. wieczorną (16.30) odmawiany jest różaniec w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie. Serdecznie zapraszamy!

1. W tym tygodniu spowiedź wielkopostna w naszym dekanacie: wtorek – parafia Goszczanów, sobota – parafia Lisków.

1. Ze wskazań, dotyczących przepisów pokutnych pragniemy przypomnieć, że powstrzymanie się od zabaw obowiązuje w piątki całego roku i we wszystkie dni Wielkiego Postu. Sprzyja to opanowaniu instynktów i wolności serca. Tak jak w czasie żałoby po tych, których kochaliśmy zachowujemy powagę tak samo i w ów dzień, kiedy Chrystus z miłości ku nam oddał życie oraz w czasie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach, pamiętając o powadze tych dni.
  2. Bożemu miłosierdziu poleca się zmarła śp. Ludmiła Grabarkova z Kalisza, l. 84. Pogrzeb śp. Ludmiły w środę o godz. 12.00 w Złotnikach. Dobry Jezu…