Niedziela Palmowa – 24 marca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej do południa, przy kościele w Koźminku odbywa się Jarmark Wielkanocny z palemkami, ciastami i ozdobami wielkanocnymi. Zachęcamy i zapraszamy bardzo serdecznie.
 2. Dzisiejszą Niedzielą, zwaną Niedzielą Męki Pańskiej lub Palmową rozpoczynamy liturgiczną celebrację misterium naszego odkupienia dokonanego przez Chrystusa, począwszy od Jego uroczystego wjazdu do Jerozolimy, aż do Jego błogosławionej męki i chwalebnego zmartwychwstania. Okres Wielkiego Postu trwa do Wielkiego Czwartku. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne, które obejmuje Wielki Piątek Wielką Sobotę, ma swój ośrodek w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.
 3. W Wielką Środę o godz. 16.00 w kościele w Koźminku próba dla osób, które podczas liturgii Triduum Paschalnego posługują jako lektorzy i psalmiści.

 

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

 1. WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.17.00.W tym dniu wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. Pan Jezus zostanie przeniesiony  do Ołtarza Adoracji (Ciemnicy). Zachęcamy do licznego udziału. Prosimy, aby na tej Mszy św. obowiązkowo uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami oraz młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Od północy do godz. 100 – Godzina Święta – okazja do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy.
 2. WIELKI PIĄTEK – adoracja Pana Jezusa przez cały dzień od godz. 8.00.W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy świętej. O godz. 1500 zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek o godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową w formie czuwania przy Grobie Pana Jezusa. Włączmy się licznie przeżywanie Męki i Śmierci Pana Jezusa.
 3. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1700, a po zakończeniu Liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 2200W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas liturgii są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego i innych miejsc świętych w Ziemi Świętej.
 4. WIELKA SOBOTA– adoracja Pana Jezusa w grobie w godz. 8.00 – 20.00.
 5. Święcenie pokarmów w kościele w Koźminku co godzinę– 12, 13, 14, 15.
 6. Święcenie pokarmów na wioskach– porządek jak w latach ubiegłych. Kierowcy ze Złotnik i Emilianowa przyjeżdżają po kapłanów o godz. 9.00, następnie jedna wioska przekazuje kapłana kolejnej:

I część parafii:                                                                  II część parafii:

Emilianów do Osuchowa – 9.15                              Złotniki do Raszaw – 9.15

Osuchów do Józefiny – 9.30                                    Raszawy do Karolewa – 9.30

Józefina do Bogdanowa – 9.45                                Karolew do Chodybek – 9.45

Bogdanów do Rogala – 10.00                                  Chodybki do Trzebień – 10.00

 

Porządek adoracji przy Grobie Pańskim przez Ochotnicze Straże Pożarne:

Wielki Piątek               20 – 22 Koźminek

Wielka Sobota              8 – 10 Nakwasin               16 – 17 Karolew

                                          10 – 12 Osuchów                17 – 18 Józefina

                                          12 – 14 Bogdanów              18 – 19 Trzebienie

                                          14 – 16 Chodybki               19 – 20 Koźminek

 

WIGILIA PASCHALNA POŁĄCZONA Z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ O   GODZ. 20.00.

Po jej zakończeniu odbędzie się procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem i ze świecami tradycyjnie wokół Rynku. Serdecznie prosimy o udekorowanie domów i instytucji na Placu Wolności flagami. Zapraszamy Poczty Sztandarowe i wszystkie jednostki OSP naszej Parafii, Orkiestrę Miejsko – Gminną, asystę, ministrantów, lektorów. Jednostki OSP naszej parafii spotykają się na Rynku o godz. 19.30.

 

 1. W Wielkanoc Msze św. w Koźminku – 11.00, 12.15, 17.00

          Trzebienie i Rogal – 9.00

          Nie ma Mszy św. o godz. 8.00 w Koźminku i w Złotnikach  

 1. W środę w pięciu kościołach w Kaliszu w godz. 19.00 – 23.00, odbędzie się Noc Konfesjonałów. Można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
 2. Dziękujemy za przyozdobienie pięknymi palmami kościoła parafialnego i kościoła w Złotnikach Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Karolewa z panią przewodniczącą Barbarą Ignasiak. Bóg zapłać! 
 3. Dziękujemy za ofiarowane kwiaty Gospodarstwu Bucikiewicz z Osuchowa, które upiększają teren przykościelny. Serdeczne Bóg zapłać! 
 4. Jest świąteczny numer „Opiekuna”.
 5. Bożemu miłosierdziu polecają się zmarli: śp. Janina Werner zd. Michałkiewicz z Kalisza, l. 97 oraz śp. Stanisław Przybylski ze Złotnik, l. 58. Dobry Jezu…