Zesłanie Ducha Świętego – 19 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W duchu radości i wdzięczności Panu Bogu nasza parafia poleca dzisiaj opiece Pani Złotnickiej 59 dzieci przeżywające uroczystość I Komunii św.

 

 1. Jutro w Sanktuarium w Złotnikach na Mszy św. o godz. 1500, zawierzymy dzieci opiece Matki Najświętszej.

 

 1. We wtorek dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami udają się w pielgrzymce do Lichenia. Wyjazd we wtorek o 9.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Najświętszej. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Komunię św. rocznicową:
 • Spotkanie z dziećmi w środę i piątek o godz. 15.30
 • W sobotę o godz. 15.30 spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych i krewnych
 • Msze św. w Trzebieniach o godz. 9.45, Rogal o 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.15.

 

 1. Tegoroczna procesja Eucharystyczna po zakończonej Mszy św. w kościele parafialnym w Koźminku, przejdzie ulicami: Kaliską, Nakwasińską, Mickiewicza, Szkolną do Placu św. Wawrzyńca, skąd uda się ulicą Kościuszki w kierunku Placu Wolności. Ołtarze usytuowane zostaną przy ul. Kaliskiej (posesja pani Małeckiej), Mickiewicza (Ośrodek Zdrowia), na Pl. Św. Wawrzyńca (kapliczka św. Wawrzyńca) oraz na Pl. Wolności (Pomnik Wolności). Prosimy, aby ołtarze przygotowali: mieszkańcy Józefiny – na ul. Kaliskiej, mieszkańcy starych i nowych działek z ul. Sienkiewicza – Przy Ośrodku Zdrowia, sołtys, rada sołecka Koźminka – Pl. Św. Wawrzyńca oraz mieszkańcy Chodybek – Pomnik Wolności.

 

 1. Zapraszamy na rowerowy szlak śladami kapliczek naszej parafii, Dzisiaj nawiedzimy kapliczkę w Tymianku, w środę udamy się do Słowik. Natomiast w przyszłą niedzielę odwiedzimy Trzebienie. Wyjeżdżamy spod kościoła o godz. 18.00.

 

 1. Trwają zapisy na wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodych na Lednicy. Zapisy i odbiór informatora w zakrystii lub w kancelarii.

 

 1. W dniach 29 czerwca do 01 lipca b.r. organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Maryjnych, (Skrzatusz – MB Bolesna, Grzybowo – Gwiazda Morza, oraz Kołobrzeg i Górka Klasztorna). Koszt pielgrzymki 650 zł. (z wyżywieniem oraz noclegami). Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Jest nowy numer „Opiekuna”.

 

 1. Bożemu miłosierdziu polecają się zmarli: śp. Jan Sobolewski z Chodybek, l. 69 oraz śp. Adela Sobczak z Trzebień, l. 84. Dobry Jezu…