Trójcy Przenajświętszej – 26 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj Dzień Matki. Pamiętamy o naszych mamach w modlitwach i zanosimy w ich intencjach prośby do Pana Boga o łaskę zdrowia i wszelkie łaski, a dla zmarłych matek prośmy o wieczne zbawienie.
 2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała: 
 • Msze św. w Koźminku – 8.00, 11.00 z procesją do 4 ołtarzy i 17.00
 • W Trzebieniach i Rogalu o 9.00
 1. Ołtarze: 

         I – przy posesji pani Małeckiej – przygotowują mieszkańcy Józefiny

        II – przy Ośrodku Zdrowia – przygotowują mieszkańcy starych i nowych działek i ul. Sienkiewicza

        III – przy figurze św. Wawrzyńca – przygotowują sołtys, rada sołecka Koźminka i mieszkańcy Placu św. Wawrzyńca

        IV – przy Pomniku Wolności – przygotowują mieszkańcy Chodybek

 1. W tym roku opiekę nad figurą św. Józefa obejmą rodziny z ul. Kopernika, a nad figurą św. Wawrzyńca rodziny z ul. Konopnickiej.
 2. Organizację procesji obejmie Ochotnicza Straż Pożarna ze Starego Karolewa, natomiast o zabezpieczenie ruchu drogowego prosimy OSP w Koźminku. 
 3. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy: Poczty Sztandarowe i wszystkie oddziały OSP, Orkiestrę Miejsko – Gminną, całą asystę, dzieci przeżywające I Komunię św. i Komunię św. rocznicową, oraz starsze dzieci do niesienia poduszek, wszystkich lektorów i ministrantów.
 4. Kwiatki na procesji sypią dzieci przeżywające I Komunię św. i Komunię św. rocznicową (dziewczynki i chłopcy). Próba sypania kwiatków w środę o godz. 16.00.
 5. Po Bożym Ciele do czwartku włącznie o godz. 17.00 będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. Msza św., a następnie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Prosimy też o przybycie asysty: ministrantów, i dziewczynek do sypania kwiatków, prosimy także, aby każdego dnia podczas procesji czterech panów niosło baldachim. Prosimy o udekorowanie balkonów i okien trasy procesji. 
 • Piątek– Nakwasin, Emilianów, Słowiki
 • Sobota – Kopernika, Kościuszki, Lipowa, Liskowska, Słowackiego, Szkolna, Targowa, Pl. Wolności, Wierzbowa, Pl. Św. Wawrzyńca
 • Niedziela– Koźminek : Asnyka, Brzozowa, Ciasna, Bohaterów Getta, Kaliska – Przydziałki, Kilińskiego, Kochanowskiego, Konopnickiej,
 • Poniedziałek– Chodybki, Karolew i Raszawy
 • Wtorek– Złotniki, Tymianek, Rogal
 • Środa– Bogdanów, Józefina, Osuchów, Trzebienie
 • Czwartek– Koźminek: Mickiewicza, Mielęckiego, Miodowa, Nakwasińska, Ogrodowa, Prusa, Różana, Sienkiewicza,
 1. Zapraszamy na rowerowy szlak śladami kapliczek naszej parafii, Dzisiaj nawiedzimy kapliczkę w Trzebieniach, w środę Koźminek, ul. Miodowa. Natomiast w piątek odwiedzimy Złotniki. Wyjeżdżamy spod kościoła o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, o godz. 7.00 różaniec, a Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 7.40. 
 3. Także w sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
 4. W dniach 29 czerwca do 01 lipca b.r. organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Maryjnych, (Skrzatusz – MB Bolesna, Grzybowo – Gwiazda Morza, oraz Kołobrzeg i Górka Klasztorna). Koszt pielgrzymki 650 zł. (z wyżywieniem oraz noclegami). Serdecznie zapraszamy.
 5. Bożemu miłosierdziu polecają się zmarli śp. Sebastian Lingowski z Koźminka, l. 26 oraz śp. Janina Langner z Rogala, l. 82. Dobry Jezu…